Biała kuchnia – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Powodów, dla których warto wybrać biel, jako odcień królujący jest mnóstwo. Istotne jest, żeby dobierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym i mieć koncepcje na całość aranżacji.
Dobrym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a dodatkowo dodamy uroku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dopasować jedynie delikatne dodatki, również dopasowane pod odcień dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco sztywnym a także sterylnym. Dlatego warto złamać tę regularność, pobudzając kuchnię różnymi kolorami. Niesłychanie powszechne jest wykańczanie białej kuchni elementami z drewna – biel i drewno to niezastąpiona para, jaka przeważnie owocuje dobrym rezultatem wizualnym. Powszechne są również szarości, czy to na ścianie czy też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej i stylowej warto wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat pokryty twardym laminatem z małą ilością złotych kropek zagwarantuje mocny akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty deseń spowoduje, iż wszelkie okruszki na przestrzeni staną się niedostrzegalne.

W Polskich kuchniach w dalszym ciągu panuje biel. Pastelowe kolory w połączeniu z dodatkami dają wrażenie kompletnej aranżacji. Dodatkowo biały kolor możemy połączyć z innymi głębszymi barwami, które bezapelacyjnie odmienią naszą kuchnie.
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie zabójcza dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się częstokroć prostą, minimalistyczną i elegancką formą, nowoczesnym wzornictwem akcentów. Meble innowacyjne mogą posiadać zdecydowane, intensywne, jasne kolory, przody z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez polskich architektów a także inżynierów przedstawiają się niesłychanie efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian między dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto zaznaczyć, iż ta powierzchnia winna mieć ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń zmniejszyć, aby nie utrudnić użytkowania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać jednocześnie większą głębię. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego humoru czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy i suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała modyfikacja wystarczy, by styl kuchni był całkiem inny. W sieciówkach znajdziesz także dobrze wykonane meble znakomitej jakości, jak również te zrobione z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, jaki wpadł Ci w oko i znasz końcowy rezultat. W folderach sklepów znajdziesz bogaty wybór atrakcyjnych kuchni. Jeżeli jednak Twoja kuchnia posiada trudny, nieustawny układ bądź po prostu posiadasz własną, jasną wizję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Innowacyjna biała kuchnia w stylu skandynawskim to powiązanie minimalizmu a także ekologicznych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Dekoracje winnym być zredukowane do minimum, żeby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Żeby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się też na swobodne formy szafek kuchennych, surowe blaty oraz jednolite powierzchnie frontów.