Czarna łazienka – innowacje roku 2018!

Barwy ciemne stwarzają poczucie prywatności, natomiast zestawiane z bielą nadają rytm oraz dynamikę. Takie zestawienie może być korzystne, jeśli uwielbiamy zdecydowany kontrast kolorów.
Połączenie bieli a także czerni jest szczególnie popularne nie tylko w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz częściej i odważniej wchodzi również do naszych łazienek. Bowiem czarny kolor optycznie pomniejsza pomieszczenia, a biały je powiększa to powiązanie odcieni sprawdzi się zarówno w niewielkich jak również sporych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni pomieszczenia a także jego kształtu. Do małych łazienek oraz WC wystarczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, oraz często nawet narożne, które zajmują trudne do wykorzystania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin gatunku walk-in, jakie wykonane są z przeszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem liniowym, co w wyniku nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na innowacyjności. Oszklony natrysk z zastosowanym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w toalecie strefę mokrą od suchej, a tym samym nie blokuje niezbędnej powierzchni.

Czerń zachwyca, niezależnie od tego, które z pomieszczeń wybierzemy na jej królowanie. W przypadku czarnej ubikacje ciemny kolor zarazem zaskakuje i fascynuje.
Szarość oraz czerń to kolory przeciwstawne. W współzależności od preferencji można wyszukać zestawienie z przewagą bieli (wtenczas łazienka będzie jaśniejsza) bądź z przewagą czerni (taka łazienka będzie wysoce tajemnicza, w nastroju artystycznym). W każdej wersji to zestawienia niesamowicie eleganckie i ponad czasowe. W dużych salonach kąpielowych można zdecydowanie zamontować szerszą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na posadzce. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju a także bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, że powierzchnię nie będzie nudna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym momencie na intymnej czerni, czy ożywczej bieli. Dzięki temu prosta łazienka dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale zorganizowana łazienka w takiej kolorystyce odnajdzie swoich zagorzałych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji tonów i upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się nieszczęśliwe a także osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od barwy czarnej, białej lub wielobarwnej, niewielkie mieszkanie można zorganizować tak, by wizualnie wydawało się większe. Niestety musisz zatem rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Zatem na etapie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwala, należałoby ustawić w takim miejscu, by z obu stron mieć do niej łatwy dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią gromadzić brud lub być jej zupełnie pozbawiona, co pomoże czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą toaletę, by nie była zbyt nudna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, iż pomimo braku żywych odcieni, Wasze mieszkanie będzie posiadało wyjątkowy charakter.