Deszczownie – dlaczego warto w nie zainwestować?

Deszczownica kaskadowa, rozwiązanie świetne do zabudowanej wanny albo kabiny, łączy w sobie role tradycyjnej deszczownicy i znacznie powiększonej wylewki kaskadowej, a więc takiej, po której woda płynie swobodnie szerokim nurtem, tworząc wodospad.
W sklepach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownice kwadratowe, prostokątne lub okrągłe (tzw. Ile deszczownia idealnie sprawdzi się w wypadku osób dojrzalszych, jakim łatwiej będzie utrzymać stabilność, mając wolne obie ręce, tyle nie jest to korzystne rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 40 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia starczy na zaledwie parę minut natrysku, a kończyć się ją trzeba będzie, niestety, w zimnej wodzie. W tych najtańszych pakietach mamy tylko podstawowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę i drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtenczas liczyć na słuchawki i deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, zabezpieczające przed zmiennym ciśnieniem wody i przypadkowym poparzeniem. Deszczownie mogą mieć regulację strumienia lecącej wody (w najpopularniejszych modelach do wyboru są dwa typy strumienia, w najbardziej rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci proponują również systemy natryskowe, którymi możemy sterować smartfonem – odpowiednia aplikacja pozwala na ustawienie oświetlenia, dźwięku a także strumienia wody zanim wejdziemy pod prysznic. Rozmaitość stylistyczna i duże rozmiary głowicy deszczownic powodują, iż prysznic nabiera zupełnie nowego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe cechują się przecudownym, modernistycznym wyglądem, jaki z łatwością dopasujemy do minimalistycznych pomieszczeń, w których znacząca jest czystość i subtelne piękno. Deszczownie i słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą zaoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownice zostały stworzone z tworzyw eleganckich i trwałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownie kaskadowe, gdzie woda płynie szerokim torem, tworząc prawie wodospad.

Dzisiaj, w współczesnej łazience znajdziemy luksusowe kabiny prysznicowe, eleganckie wejścia walk-in, panele prysznicowe wzbogacone w liczne funkcje uprzyjemniające każdą chwilę i znakomitej jakości deszczownice, które są gwarantem nie jedynie estetycznej, ale również funkcjonalnej łazienki.
Panele prysznicowe to wspaniały pomysł na połączenie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownia pozwoli, bowiem oszczędzać wykorzystanie wody – wykorzystuje perlator, który napowietrza strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, żeby pasować model zaopatrzony w perlator – w innym razie może się okazać, iż deszczownia jest mało ekonomiczna. Na odpowiednio zaaranżowanej powierzchni mocuje się elementy natynkowe i deszczownię. Najprostsze są wersje natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownią (zwany także kolumną natryskową), gdzie deszczownica umieszczona jest na jednym drążku wraz ze słuchawką i kranem lub dodatkowy panel prysznicowy, gdzie prócz wymienionych elementów znajdziemy także dyszę do hydromasażu. Te przeważnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownica jest jedynym wyposażeniem kabiny prysznicowej. Deszczownica przedstawia się niesłychanie elegancko, dostarczając nowoczesny styl łazience (natomiast na rynku osiągalne są też deszczownice w stylu vintage – możesz wybrać taki styl, który najbardziej odpowiada wyglądowi łazienki). Warto zastosować deszczownice nie tylko dlatego, że ułatwiają a także uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy ciekawie – nawet, jeżeli nie wybierzesz wariantu z specjalnymi funkcjami, duży „talerz” z otworkami wygląda atrakcyjniej oraz nowocześniej niż typowa słuchawka zawieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych należałoby polecić deszczownice podświetlane diodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *