Deszczownie – dlaczego warto w nie zainwestować?

Deszczownica kaskadowa, rozwiązanie świetne do zabudowanej wanny albo kabiny, łączy w sobie role tradycyjnej deszczownicy i znacznie powiększonej wylewki kaskadowej, a więc takiej, po której woda płynie swobodnie szerokim nurtem, tworząc wodospad.
W sklepach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownice kwadratowe, prostokątne lub okrągłe (tzw. Ile deszczownia idealnie sprawdzi się w wypadku osób dojrzalszych, jakim łatwiej będzie utrzymać stabilność, mając wolne obie ręce, tyle nie jest to korzystne rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 40 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia starczy na zaledwie parę minut natrysku, a kończyć się ją trzeba będzie, niestety, w zimnej wodzie. W tych najtańszych pakietach mamy tylko podstawowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę i drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtenczas liczyć na słuchawki i deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, zabezpieczające przed zmiennym ciśnieniem wody i przypadkowym poparzeniem. Deszczownie mogą mieć regulację strumienia lecącej wody (w najpopularniejszych modelach do wyboru są dwa typy strumienia, w najbardziej rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci proponują również systemy natryskowe, którymi możemy sterować smartfonem – odpowiednia aplikacja pozwala na ustawienie oświetlenia, dźwięku a także strumienia wody zanim wejdziemy pod prysznic. Rozmaitość stylistyczna i duże rozmiary głowicy deszczownic powodują, iż prysznic nabiera zupełnie nowego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe cechują się przecudownym, modernistycznym wyglądem, jaki z łatwością dopasujemy do minimalistycznych pomieszczeń, w których znacząca jest czystość i subtelne piękno. Deszczownie i słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą zaoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownice zostały stworzone z tworzyw eleganckich i trwałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownie kaskadowe, gdzie woda płynie szerokim torem, tworząc prawie wodospad.

Dzisiaj, w współczesnej łazience znajdziemy luksusowe kabiny prysznicowe, eleganckie wejścia walk-in, panele prysznicowe wzbogacone w liczne funkcje uprzyjemniające każdą chwilę i znakomitej jakości deszczownice, które są gwarantem nie jedynie estetycznej, ale również funkcjonalnej łazienki.
Panele prysznicowe to wspaniały pomysł na połączenie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownia pozwoli, bowiem oszczędzać wykorzystanie wody – wykorzystuje perlator, który napowietrza strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, żeby pasować model zaopatrzony w perlator – w innym razie może się okazać, iż deszczownia jest mało ekonomiczna. Na odpowiednio zaaranżowanej powierzchni mocuje się elementy natynkowe i deszczownię. Najprostsze są wersje natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownią (zwany także kolumną natryskową), gdzie deszczownica umieszczona jest na jednym drążku wraz ze słuchawką i kranem lub dodatkowy panel prysznicowy, gdzie prócz wymienionych elementów znajdziemy także dyszę do hydromasażu. Te przeważnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownica jest jedynym wyposażeniem kabiny prysznicowej. Deszczownica przedstawia się niesłychanie elegancko, dostarczając nowoczesny styl łazience (natomiast na rynku osiągalne są też deszczownice w stylu vintage – możesz wybrać taki styl, który najbardziej odpowiada wyglądowi łazienki). Warto zastosować deszczownice nie tylko dlatego, że ułatwiają a także uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy ciekawie – nawet, jeżeli nie wybierzesz wariantu z specjalnymi funkcjami, duży „talerz” z otworkami wygląda atrakcyjniej oraz nowocześniej niż typowa słuchawka zawieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych należałoby polecić deszczownice podświetlane diodami.