Grzejniki łazienkowe – postaw na innowację!

Właściwy grzejnik winien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i działać sprawnie przez wiele lat. Zatem dobór optymalnego grzejnika jest tak kluczowy jeśli chcemy by nasza toaleta była komfortowa i funkcjonalna.
Przyjmując, że grzejniki są analogicznej wielkości oraz są stworzone z tego samego materiału to kaloryferem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki jedynie dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, gdyż przeważnie wentylacja jest tak przygotowana, iż do ubikacji napływa gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą nagrzewanie pomieszczenia i osuszanie ręczników, również poza sezonem grzewczym. Wybierając grzejnik do toalety należałoby rozważyć, czy zamiast drabinki nie zakupić grzejnika ozdobnego. Kaloryfery wodne potrafią być wyposażone w ekran, który oprócz kwestii ozdobnej, maskuje także podłączenia do centralnego, a dodatkowo wzmacnia powierzchnię wydzielającą ciepło. Sytuacja ta natomiast ulega zmianie w przypadku, jak na kratkę grzejnika płytowego położymy mokry ręcznik. Tradycyjny kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (zrobionych albo ze stali bądź z aluminium), między którymi instalowane są proste bądź zaokrąglone rury. Kaloryfer szybko dostarcza ciepło i nagrzewa oraz suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfortowe ciepło a także ułatwia podtrzymać stałą temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Aranżacja łazienki nie jest ani łatwym, ani tanim tematem – i to bez względu na jej metraż! Czasami, nawet gdy powierzchnia łazienki jest niewielka, lecz ze względu na zamontowanie lub obecność okna niełatwo jest w niej utrzymać ciepło.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego niepowtarzalny szaro – retro styl nada pomieszczeniu wyjątkowego stylu. Możemy zdecydować się na taki wariant, który będzie efektywny, a dodatkowo dobrze zaadaptowany stylistycznie do naszej toalety. Taki grzejnik jest bardzo przydatny szczególnie jesienią i wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego budynku czy zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na zewnątrz ma skłonności do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem funkcjonalnym a także estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany trzeba mieć wiedzę, że warstwa chromowa utrudnia odprowadzanie ciepła około 20%, w związku z czym należy wybrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w narożniku domu (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także ogromne okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Luksusowy i praktyczny kaloryfer jest w stanie szybko przekazać ciepło, nagrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjemną oraz suchą podłogę oraz podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej łazience. Dobry grzejnik winien dawać ciepło, być dekoracją łazienki oraz pracować bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to doskonałe rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez pełny rok, ale pechowo eksploatacja takiego grzejnika nie należy do tanich.