Kabiny natryskowe – sprawdź wskazówki ekspertów!

Innowacyjne technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Warstwy ochronę, nowoczesne technologie chromowania elementów – Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Następnie zależnie od powierzchni toalety, jej aranżacji należy określić czy ma to być kabina uchylna lub odsuwana. Ponadto kabina prysznicowa winna nawiązywać optycznie do całej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Zasadniczą cechą jest także solidne wykonanie – kabina prysznicowa to produkt przewidziany na wiele lat używania. Łatwość sprzątania uwzględniono już na etapie projektowania, czy także użycie wyłącznie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do mycia, wrażliwe na zabrudzenia czy zakamienienie. Mając na uwadze codzienną eksploatację warto rozważyć zastosowanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej czyszczenie a także wiążącej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych istotnym założeniem może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, które wymagają jednak większej powierzchni. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz zwykłej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownię zamontowaną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu pleców. Jeżeli natomiast do normalnej kabiny chcemy dokupić osobno panel zarządzania z hydromasażem, dopłacimy za niego od ok. 400 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na specjalne funkcje, takie jak termostat, radio, alarm bądź podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy lub droższy typ, w zależności od zaplanowanych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, że wybór powszechnych wymiarów a także kształtów jest wielki, natomiast niestandardowych – ograniczony.

Nowoczesna kabina prysznicowa to taka, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Rynek się rozwija, więc dobierając kabinę do łazienki, należy mieć na uwadze kilka niezwykle ważnych kwestii.
Niezależnie od wybranego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki transparentne jak także matowe, z nadrukiem lub gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe albo brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika umieszczana jest na prawidłowo przygotowanej posadzce. Dziś jest to niesamowicie popularne rozwiązanie, jakie nie pogarsza estetyki łazienki i pozwoli optycznie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak właściwie nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Uciążliwe może być samo przygotowanie właściwej posadzki, która musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może powodować problemy przy konserwacji i myciu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, należałoby już na początku zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, jaka sprawnie uniemożliwi przywieraniu jakichkolwiek substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu natrysk będzie dłużej estetyczny. Badacze stworzyli taką technologię, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż występują one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przywiera do nich brud, a powstałe ubrudzenia z dużą łatwością czyści wiatr oraz deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uznawany za symbol higieny.