Łazienkowe trendy – zobacz rekomendacje specjalistów!

Obok naturalnych odcieni modne we pomieszczeniach są naturalne faktury oraz materiały. Kamienie ekologiczne oraz beton nie są obecnie tylko materiałami budowlanymi, ale także wyszukiwanymi a także szanowanymi w łazience materiałami wykończeniowymi. Coraz więcej osób przekonuje się do nich, a można je natrafić nie tylko w katalogach, lecz również w coraz większej liczbie łazienek.
Kolor w łazience nie musi przytłaczać, może zostać wpisany do pomieszczenia za pomocą dodatków oraz akcesoriów łazienkowych. Kabiny prysznicowe od lat cieszą się szerszym zainteresowaniem niż wanny. Z paru powodów, zajmują mało miejsca, pasują do każdej toalety, są proste w montażu, ekonomiczne, łatwe w utrzymaniu czystości, posiadają wiele funkcji. Aktualnie modne są kabiny prysznicowe w stylu Walk-In wypierając tradycyjne kabiny narożne. Kolory fioletu, różu czy też intensywnej czerwieni mogą odnaleźć się na ścianach współczesnych łazienek. Prócz szybkiego oraz łatwego czyszczenia kabiny prysznicowe rodzaju walk-in umożliwiają praktyczne oraz wygodne wejście, jak również gwarantują większą swobodę poruszania się w toalecie bez ryzyka potknięcia się. Dlatego są one doskonałym rozwiązaniem dla niekonwencjonalnych łazienek bez barier, gdzie także młode jak również starsze osoby czują się w pewnym stopniu komfortowo. Prym również wiodą rozwiązania pozwalające płynną regulację parametrów oraz te poprawiające poziom czystości i komfort użytkowania. Regulacja termostatyczna z specjalną opcją podświetlenia podnosi również atrakcyjność optyczną baterii. Coraz powszechniej baterie szokują nas wyrazistymi odcieniami.

Wszyscy się z pewnością zgodzą, że pojęcie toalety, jako miejsca służącego po prostu do utrzymywania schludności, znacznie ewoluowało z czasem. Dziś mamy względem niego większe wymagania: łazienka ma stanowić nie jedynie funkcjonalna, ale także radować oko przyjemnym oraz atrakcyjnie urządzonym wnętrzem.
Projektując schody warto skorzystać z usług stylisty wnętrz, który ułatwi urządzić optymalnie dowolną powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wysoką jakość i solidność, dlatego do produkcji naszych schodów należy wybrać wytrzymałe drzewo suszone odpowiedniej wilgotności. Właśnie tak dostosowany naturalny materiał będzie odpowiednio trwały a także odporny, co przełoży się na dziesiątki lat niezawodnej eksploatacji schodów. Zwłaszcza polecam schody z drzewa dębowego oraz bukowego, które charakteryzują się niezwykłą twardością, wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Wartą polecenia ofertą są zarówno schody jesionowe, jakie właściwie nie ustępują dębowym oraz bukowym pod względem twardości, a prezentują się ponadto ciekawym ubarwieniem a także pręgowaną strukturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od kształtu i rozmiarów oraz dobranych materiałów wykończeniowych. Bardzo kosztowne może być np. drewno egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najpopularniejszym rozwiązaniem będą schody wewnętrzne z drewna jodłowego lub sosnowego. Wielkim zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, które doskonale prezentują się w mieszkaniach współczesnych. Dopasowując schody do naszego mieszkania trzeba również uwzględnić ogólny Projekt całej aranżacji tak by schody do niej pasowały. Schody są lekkie oraz nie zabierają optycznie zbyt wiele przestrzeni, przy czym nadają wnętrzu oryginalnego charakteru, zatem warto w nie zainwestować.