Meble kuchenne na wymiar – sprawdź wady i zalety!

Meble kuchenne kupujemy raz na kilka – kilkanaście lat. Warto, by przez cały ten czas meble wyglądały elegancko oraz efektownie. Moim zdaniem jest to ważny czynnik, dla jakiego należałoby zakupić meble z górnej półki.
Wykonując remont kuchni należy wspominać o paru podstawowych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie położenie nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas prowadzenia prac w kuchni, ale także może mieć wpływ na uszkodzenie ściany przez zachlapanie jej wodą lub pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości i jest mało wygodny. Aranżując kuchnie na wymiar, zadbajmy żeby zostawić zawsze kawałek pustego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej doskonałości są również fronty i blaty, jakie można bez problemu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi a także pozostałymi detalami wyposażenia domu. Korpusy mebli na wymiar również przygotowane są z płyty laminowanej, jednakże jej trwałość jest niewątpliwie wyższa. Średnia grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona dodatkowo okleiną PCV, jaka umożliwia wysoką odporność mebli przez bardzo długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to znakomite rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to bardzo duża powierzchnia do gotowania oraz przechowywania. Zapewnia także ogromną swobodę aranżacyjną oraz projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce i jak najkorzystniejsze połączenie ze sobą poszczególnych przestrzeni, ponieważ dysponując dużym wnętrzem oraz projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile przestrzeni poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w kształcie L to doskonałe rozwiązanie, jakie umożliwia a także pozwoli na skuteczne wykorzystanie narożnika pomieszczenia, poprzez zamontowanie tam głębszych szafek czy zlewu. To również odpowiednie rozwiązanie do niewielkich kuchni, w jakich nie ma możliwości ulokowania szafek na przeciwnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L przeważnie jest miejsce na stolik, który dla wielu osób stanowi bardzo ważny mebel kuchenny.

Wygoda i funkcjonalność projektowanych kuchni gwarantuje niezapomniane chwile spędzone w gronie przyjaciół. Uważam, że jest to wystarczający powód, dla którego warto zainwestować w kuchnie robioną na wymiar.
Konserwacja mebli fornirowanych jest względnie łatwa. Najlepiej sprzątać meble bez użycia detergentów – za pomocą wilgotnej szmatki albo z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu bądź mydła. Odradza się sięgania po modne spraye do zwalczania kurzu, jakie mogłyby odbarwić fornir, jak również zabronione jest wykorzystywanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem lub acetonem. Po oczyszczeniu mebli trzeba przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, aby uniknąć chłonięcia wilgoci. Do sprzątania zanieczyszczeń nie swobodnie stosować szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o ostrych krawędziach, bowiem może to doprowadzić do zniszczenia forniru. Wyjątkowa, wielofunkcyjna wyspa na wymiar stworzona z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko stanowisko do przyrządzania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy a także miejsce do konsumowania posiłków. Strefa przyrządzania obiadów to miejsce dla naczyń i sztućców wykorzystywanych bezpośrednio w procesie przygotowywania jedzenia, desek do krojenia, a także dla wszelkiego rodzaju robotów, blenderów. Wyjątkową popularnością napawają się również zestawy kuchenne z płyty MDF. Lepszej jakości meble z płyt MDF będą już trochę droższe w zakupie, natomiast ich trwałość a także komfort użytkowy okażą się znacznie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym warto zamontować listew dystansową między meblem a szafką, by móc otworzyć drzwi szafki na całkowitą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych podział stref wygląda trochę inaczej, ale istotne, żeby był logiczny a także nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to dobre rozwiązanie także wówczas, jak w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, żeby obustronne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie utrudniało swobodnego poruszania się po pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *