Parawany nawannowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Kryterium, którym powinniśmy się kierować, wybierając parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu i przystępna cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią albo na innych klasycznych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wytwarzane są ze szkła wzmacnianego bądź z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy również dobrać do niego właściwą wannę – musi posiadać równą powierzchnię górną żeby można było swobodnie składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna by zapewnić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie obowiązkowe, ale by mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dobrania rozmiaru powierzyć profesjonalistom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, że na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – warto więc nabyć parawan na wannę zabezpieczany dodatkową warstwą, jaka zapobiegnie osadom gromadzenie się oraz równocześnie uprości czyszczenie. Parawan nawannowy to estetyczne i innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących higienę toalety a także piękny design. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie budowany. Parawan składa się z jednego stałego i pojedynczego ruchomego modułu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę czy na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej czyścić parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy sprzedawców o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie przylegało do wanny, gdy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej a także delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to konsensus między wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeżeli w trakcie aranżowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się doskonale.
Stosunkowo najmniej powszechnym modelem pośród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z którego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdorazowym używaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zapewni nam, że towar będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy wykonać na wymiar u producenta lub szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest idealnym sposobem na to, aby łazienka zaopatrzona była również w wannę, jak również prysznic. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy albo z nadrukiem – będzie lepiej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych najczęściej mocuje się na wannie oraz ścianach, niektóre spośród nich są instalowane na wannie, na suficie a także po bokach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeżeli zaś planujemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest także, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom a także zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z pojedynczego lub kilku elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego typu, rozsuwane parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu ramion. Rozwinięty parawan powinien zostać ustawiony tak, aby profile dolne znajdywały się ponad brzegiem wanny, co umożliwi poprawne funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to perfekcyjny kompromis, jaki ucieszy wszystkich mieszkańców oraz pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.