Sprawdź dlaczego warto kupić basen do swojego ogrodu!

Mały basen sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich ogrodach. Im mniejszy projekt, tym niższa cena, ale również mniejsza praktyczność – w basenie o powierzchni kilku metrów dorosłe osoby nie będą mogły swobodnie pływać – dlatego który basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to konstrukcję oparte na specjalistycznym stelażu. Baseny takie są niewątpliwie największe, ale zarówno najdroższe. Większe modele basenów stelażowych mają także możliwość dołożenia filtrów bądź podgrzewaczy wody. Ceny tego modelu basenów również wynoszą od kilkuset to kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej stabilne są baseny na stelażach, jednak równomiernie ich cena jest także wyższa. Posiadają one wielkie rozmiary, dlatego należy dobrze zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Aby zredukować wydatki związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wody, ustawiamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, by malec się nie nudził. Zatem warto nabyć od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie tylko standardowa gumowa kaczka, lecz również różne statki i łódki (również takie z motorem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące i wiele innych. Montaż basenu wraz z dodaną do basenu instrukcją nie stwarza poważniejszych kłopotów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w ciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Znakomicie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu zapewnią nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów ogarniających publiczne baseny, w harmonii i spokoju z grupą znajomych twarzy bądź najbliższą rodziną. Basen na stałe umiejscowiony na terenie posesji znacznie zwiększa też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domku, możemy otrzymać za niego dużo atrakcyjniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najlepsza forma zachowania dobrej formy. Każdy wie, iż pływanie jest najefektywniejszą metodą terapii dla serca, kręgosłupa i stawów. Podczas kąpieli w basenie należy także myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, gdy są w otoczeniu wody. Nie zakładaj natomiast, że dziecko, jakie potrafi już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby dojrzałej jest konsekwentne monitorowanie a także nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie bądź w jej pobliżu.

Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, na jakie rzeczy zwracać uwagę, wybierając basen dla dzieci, by zakupić produkt wytrzymały i bezpieczny. Propozycji jest dużo jednakże dobry basen winien charakteryzować się kilkoma elementami.
Jeśli będziemy pamiętać o zakrywaniu basenu na noc to skutecznie ograniczymy nie tylko koszty podgrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Przeważnie do przesłaniania wykorzystuje się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV czy żaluzje. Co istotne, te ostatnie są niesamowicie wytrzymałe a także niezawodne, bowiem po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba pełnoletnia. Alternatywą są zadaszenia z lekkich płyt poliwęglanowych a także fachowe balony napełnione powietrzem. Konieczne akcesoria basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto też pomyśleć o dodatkach zwiększających komfort kąpieli – stopniach bądź skoczniach a także oświetleniu uatrakcyjniającym nocne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po umyciu zbiornika, zapełnić go powtórnie. Należałoby także wyposażyć się w siatkę, pozwalającą na wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Insektów lub liści. Wskazany jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z dna basenu. Raz na jakiś czas powinniśmy też oczyszczać wodę w zbiorniku. W supermarketach są dostępne specjalistyczne preparaty tlenowe -czyszczą one wodę oraz, co istotne, nie wywołują niemiłego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, żeby nie trzeba go było częstokroć czyścić. Folia pęcherzykowa ułatwia też utrzymać relatywnie wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż zadaszenie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej chowania – w sumie następne parę tysięcy złotych.