Styl industralny – luksus i komfort w jednym!

Mnóstwo osób zastanawia się, dlaczego fason przemysłowy zyskuje tak gwałtownie na renomie. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, ponieważ jest niesamowity i jedyny w swoim stylu.
Rozległe przestrzenie, wysokie loftowe wnętrza oraz minimalistyczne ozdoby – oto istotne cechy stylu industrialnego. Styl przemysłowy świetnie sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go także zastosować w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie atrakcyjnego wyglądu, meble z recyklingu można powiązać z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Gdy już wiemy, jakie są kluczowe właściwości systemu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko powiedzieć, czy posiadamy większe skłonności do eksperymentowania we pomieszczeniach czy desperacko pragniemy przekształcić otoczenie na atrakcyjniejsze a także bardziej inspirujące. Należałoby zadbać o to, aby detale o zbliżonych wartościach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Planowanie pomieszczeń w kierunku industrialnym to „upraszczanie”, zatem poszczególne powierzchnie nie powinny się od siebie odcinać co sprawia, iż wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Kierunek przemysłowy tworzą w wielkiej mierze rozległe, otwarte i surowe strefy, najlepiej opatrzone dużymi oknami. Styl industrialny jest dla tych, którzy poszukują indywidualności oraz czegoś, co odbiega od tradycyjnych mieszkań z katalogów meblowych. Kierunek ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji zaczęto masowo likwidować manufaktury i magazyny. Żeby pomieszczenie było odpowiednio oświecone a także wpasowało się w styl industrialny, zrezygnuj z markiz i zasłon zdobiących okna. Meble a także akcesoria należy zawsze dostosowywać logicznie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz lokatorów. Salon w systemie przemysłowym winien być utrzymany w chłodnej, obiektywnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń i biel. Styl industrialny we wnętrzach zauważalny jest głównie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton a także chłodne odcienie farb. Beton- we pomieszczeniach w stylu industrialnym traktowany, jest jako materiał wykończeniowy.

W temacie aranżacji wnętrz możemy spotkać się z coraz bardziej nowoczesnymi stylami. Jednym z błyskawicznie rozwijających się styli jest Industrialny, jaki spotkać możemy w wielu mieszkaniach.
Fason industrialny jest niezwykle surowy, chłodny, dlatego elementy takie jak rury, kable, betonowe sufity są uwypuklane. Znakomite odcienie do wnętrza w tym stylu to barwy zimne, chłodne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, ceglana czerwień. Trend industrialny narodził się w czasie, kiedy zaczęto przejmować hale fabryczne i magazyny na potrzeby lokalowe. Lofty i mieszkania robione od podstaw w kierunku industrialnym cechują się szerokimi, obejmującymi całą przestrzeń ściany z oknami, dużą przestrzenią a także bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w budynku przedmiotów i drobiazgów należy zmniejszyć do minimum – należy kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji warto użyć cementu architektonicznego, jaki je zakryje, a jednocześnie pozwoli zachować industrialny styl wystroju (praktycznym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego cementu, dobrze odwzorowującej naturalny, szalunkowy beton. Aktualnie nurt przemysłowy kojarzony jest z niezależnością, ekskluzywnością a także oryginalnym stylem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili odnalezione meble, wykorzystywali meble oraz akcesoria zlokalizowane na rejonie dawnych fabryk – tak urodził się trend industrialny. Wystarczy budynek, który dawniej służył do celów produkcyjnych i adaptujemy go na cele mieszkaniowe, zachowując wszystkie kluczowe cechy budownictwa fabrycznego. Dobrze uwydatni charakter kuchni, świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w łazience! Dzięki temu udaje się uzyskać wspaniały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, że mieszkanie jest zbyt małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak kolory istotne są również surowce wykorzystywane w takim pomieszczeniu. Styl przemysłowy korzysta z inspiracji fabryczną surowością i bałaganem, by paradoksalnie tworzyć bardzo luksusowe, wręcz wyrafinowane pomieszczenia. Ściana, jaka pokryta będzie jasną cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy charakter. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach a także trend przemysłowy fabrykanci płytek wyszli swoim klientom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki imitujące beton oraz metal. Zastanowimy się, które typy oświetlenia sprawdzą się we pomieszczeniach zaaranżowanych w ten szczególny sposób oraz jakie konkretnie typy lamp wybrać, jeśli pragniemy uzyskać przemysłowy efekt wystroju we wnętrzu naszego mieszkania lub domu.