Wanny – innowacja w twoim mieszkaniu!

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w drogim ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, które minimalizuje niebezpieczeństwo poślizgnięcia się oraz upadku.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli nogami i stelażem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane indywidualnie do określonego modelu wanny. Niezwykle ważne jest, aby montaż wanny był precyzyjny a także kompatybilny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, które mogą w przyszłości zepsuć komfort użytkowania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy montażu wanny z hydromasażem zostawić profesjonalistom. Gdy wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż pokrywy. Dzisiaj producenci wanien oferują gotowe osłony. Ich zaletą jest dobry i szybki montaż, jaki można zrealizować osobiście. Co ważne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu albo podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w rozmaitych kształtach oraz wymiarach, przeznaczonych do konkretnych projektów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne wyróżniające się równą długością boków. Tutaj także front wanny może być o prostych liniach bądź w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle wykorzystywane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Stopień natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 60 dB. Żeby masaż był dobry, odległość ciała od dyszy powinna wynosić około 10 cm. Wielkość wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 4 osób.

Dobrze dobrane urządzenia sanitarne oraz oświetlenie łazienki gwarantują dobry efekt na wiele lat. Zatem dobierając wannę do własnej łazienki lub także inne urządzenia nie wolno kierować się wyłącznie ceną, ale także praktycznością a także jakością.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny koszt. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło oraz cicha praca (najlepszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność i łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeśli podczas codziennego używania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl lub dedykowane produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. małe, wystające tylko kilka cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowomodnego stylu oraz są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to dobra opcja dla osób lubiących modernistyczny design. Warto jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, jednak, gdy pragniemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast wzór i stylizacja zależy tylko od twojego gustu oraz dodatkowego urządzenia toalety.