Wanny wolnostojące – co musisz wiedzieć?

Wybór rodzajów wanien wolnostojących potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dobierając ją, zwróćmy uwagę przede wszystkim na charakter a także wygląd wnętrza. Zastanówmy się też, w jakiej części łazienki chcemy umieścić swoją wanną.
W ofercie marketów znajdziemy bogate spektrum różnych wanien wolnostojących. Można je zróżnicować ze względu na surowiec wykonania i wygląd. W aktualnych ofertach odnaleźć można szeroki asortyment nowoczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie typy wanien odznaczają się niezwykle atrakcyjnym designem nawiązującym do klasycznego wzornictwa albo inspirowanym nowymi, atrakcyjnymi pomysłami, jakie można znaleźć w katalogach topowych producentów. Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycystycznym, jak i do niekonwencjonalnych wnętrz spełniających funkcję komfortowego pokoju kąpielowego. Dobry wypoczynek można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych albo owalnych, jakie dzięki okrągłym kształtom zapewniają maksymalną wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie dobrze prezentują się w przestronnych łazienkach ustawione w centralnym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, jakim należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy właściwy rozmiar oraz układ wanny. W małym pomieszczeniu sprawdzi się wariant prostokątny, ustawiony pod ścianą. Choć trzeba przyznać, że takie rozwiązanie nieco niweluje efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące idealnie komponują się z wnętrzami w stylu nordyckim, romantycznym i wiejskim. Prezentują się szczególnie dobrze w łaźniach o większym metrażu, podkreślając ich modny minimalizm.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste oraz komfortowe. Innym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, która natlenia wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka oraz średni jednokomorowy zlew to połączenie, jakie trzeba niezwykle dobrze przeanalizować. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, aby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych należałoby zadbać, by miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był prosty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce oraz próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Naturalnie, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka pomimo relatywnie małych wymiarów przykuwa wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, który wyczuwa zbliżone dłonie i po ustalonym czasie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, albo z specjalnymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na troskę o środowisko jak również finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.