Jak wybrać odpowiednią baterie do łazienki?

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy kupić coraz ciekawsze produkty adresowane naszej łazience. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki ulepszonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują doskonały design przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle wygodny system montażu, jaki pozwala na szybką instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria powinna mieć również specjalnie opracowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu pionowym), jak również jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym oraz niezawodnym w użyciu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, włączane wyłącznikiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania stosunkowo kosztowne, używane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach i kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia dłoni zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci oferują akcesoria, jakie możemy kupić wraz z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednakże pamiętać, że produkty te są bardzo proste, częstokroć słabszej jakości a także mogą przeżyć niewątpliwie krócej aniżeli towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, masywniejsze modele są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalne urządzenie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz kombinacja wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje ubikację, spotyka się niełatwym wyborem dotyczącym wyboru optymalnej armatury. Wybór jest duży a jedyne, co nas blokuje to budżet – zatem o czym należy wiedzieć kupując baterie do toalety?
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeżeli jest właściwie zaprojektowana, podnosi oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Ponadto w pewnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice bądź przełączniki. Warto też upewnić się, gdzie poszczególny towar został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – wymieniają głowice na trwalsze i sprzedają, jako produkt Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na własne produkty udzielają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne kolory – od typowego chromu bądź złota, przez estetyczne – czerń albo biel, aż po innowacyjne – czerwone, błękitne, a nawet zielone. Przy planowaniu wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym wytrzymalsza i szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach ubikację bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, jaki chcemy przeznaczyć na baterie.