Zlewy granitowe – sprawdź jak uniknąć błędów!

Dzisiaj zlewozmywaki mogą być stworzone nie wyłącznie z metalu, ale też z kamienia, co niewątpliwie podkreśla ich wartość artystyczną. Zlew granitowy już od jakiegoś czasu stał się symbolem powodzenia oraz doskonałego gustu.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z których są zrobione. W tej sferze rozwija się zakres materiałowy, technicy i inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe materiały użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo cechuje większa cena od stalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem wyjątkowo trwałym. Inspiracją dla wielu Gospodyń może być także fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewy pod kątem liczby posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i jednokomorowe znajdują różnorodne gremium klientów. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne jedzenie, po którym zostają całe sterty naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie głębokie a także komfortowe w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do nietypowych rozwiązań architektonicznych w kuchni w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Kontrahent ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz produkcyjnych. Dzięki temu zlew można zamontować np. w narożniku kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o niedużych rozmiarach. Umieszczony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niezwykle dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dojściu do innych sprzętów i elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to najczęściej sprawdzony zakup na długie lata.

Sprawdziliśmy, jakie typy zlewozmywaków wyróżniają się największą trwałością a także zachowują swoją praktyczność i atrakcyjny design przez długie lata – czytaj więcej!
Modny wygląd a także nowoczesny design jest niewątpliwie jedną spośród ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z którego są wykonane oraz stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest łączony, żeby zachować hermetyczność oraz spójność struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu oraz posiadają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest znacznie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje słabości i korzyści. Zaletą zlewozmywaków granitowych jest ich efektowniejszy wygląd oraz większa odporność na porysowania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która powoduje, iż są wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Bardzo ważny wydaje się zatem wybór tych produktów, które narażone są na częstą eksploatację oraz te jakie przez długie lata powinny nie wyłącznie spełniać swoją rolę, ale też pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej powszechnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak modele granitowe. Jeżeli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się także zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, montowane w z boku albo korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik prostych, minimalistycznych fasonów (oraz minimalnych cen), jak i osoby szukające interesujących, designerskich zlewów do wymarzonej jadalni.