Jak wybrać urządzenie do liposukcji kawitacyjnej?

Lipoliza kawitacyjna to jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach zabiegów, dzięki którym możliwe jest uzyskanie efektu redukcji tkanki tłuszczowej. Ze względu na bezinwazyjność zabiegu, krótki czas trwania całej procedury oraz atrakcyjne rezultaty, technika ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientek gabinetów medycyny estetycznej. Aby oferowane w salonie zabiegi były nie tylko skuteczne, lecz również bezpieczne dla odwiedzających, należy poświęcić szczególną uwagę kwestii doboru urządzenia. W tym artykule podpowiemy Ci, na co powinieneś zwracać uwagę, by znaleźć odpowiedni sprzęt do liposukcji kawitacyjnej.

Liposukcja kawitacyjna — jaki sprzęt jest potrzebny?

Liposukcja ultradźwiękowa jest procesem bezinwazyjnym, nie wymaga więc przerywania ciągłości powłok skóry poprzez nacinanie. Urządzenie do tego zabiegu wyposażone jest w głowicę zabiegową emitującą ultradźwięki, które wnikają w głąb skóry i oddziałują na znajdujące się tam komórki tłuszczowe. Pod wpływem fal ich membrana zostaje następnie rozerwana, a znajdujący się w nich tłuszcz — uwolniony. Zawartość komórek tłuszczowych jest kolejno transportowana do wątroby i naturalnie metabolizowana przez organizm.

Nowoczesne urządzenia do liposukcji kawitacyjnej wyposażone są także w wygodne interfejsy, dzięki którym możliwe jest łatwe dostosowanie trybu pracy do aktualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenia do liposukcji kawitacyjnej?

Urządzenia do liposukcji kawitacyjnej występują w wielu często bardzo różniących się od siebie modelach, dlatego należy pamiętać o tym, by zawsze dokładnie zapoznawać się z ofertami sprzedawców. Jednym z czynników, które mają korzystny wpływ na komfort pracy z danym sprzętem, jest możliwość regulowania wielu parametrów jego działania. Mowa tu w szczególności o mocy ultradźwięków oraz temperaturze pracy głowicy. Warto także zwrócić uwagę na to, na jaki czas pracy pozwala dany model urządzenia do liposukcji kawitacyjnej.

Niektóre dostępne na rynku egzemplarze to tak zwane kombajny kosmetyczne, czyli multifunkcyjne urządzenia, pozwalające na przeprowadzanie kilku zabiegów przy użyciu jednego sprzętu. Decydując się na taki model, możesz wzbogacić ofertę salonu o więcej niż jeden zabieg bez konieczności zakupu dodatkowej aparatury. Kombajny kosmetyczne z funkcją liposukcji ultradźwiękowej często pozwalają także na wykonywanie takich zabiegów jak dermomasaż czy radiofrekwencja (RF).

Jak kupować bezpieczne urządzenia do liposukcji kawitacyjnej?

Jeśli chodzi o urządzenia do liposukcji kawitacyjnej, polski rynek ma nam wiele do zaoferowania. Warto pamiętać, by poświęcać uwagę przede wszystkim sprzętom produkcji europejskiej — dzięki temu masz pewność, że wybrany sprzęt jest zgodny z tutejszymi normami i umożliwia bezpieczną eksploatację. Urządzenie powinno posiadać deklarację zgodności CE. Dobrze również sprawdzić, czy sprzedający udziela gwarancji na sprzęt i czy wraz z nim dostarcza komplet niezbędnej dokumentacji.

Nie przegap

Zostaw komentarz

13 + 18 =