Szafki podumywalkowe – czy to dobry pomysł?

Najczęściej wybieraną opcją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle skomplikowane, iż na błyszczącej, białej powierzchni dobrze widoczne są zacieki a także osady z mydła i kamienia.
Forma szafki uzależniona jest od umywalki. Ogólnie można wyznaczyć dwa typy: z umywalką nablatową albo umywalką nasadzaną na szafkę. Poza względami funkcjonalnymi równie ważny jest wygląd szafki. Powinna być ona dostosowana formą oraz kolorem do reszty wyposażenia łazienki. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe lub czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w ubikacji może być mało nużący. Do jasnej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym kolorze bądź czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie połączenie jest również rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś lubi eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne modele tradycyjne, rustykalne i bardziej innowacyjne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na ziemi czy może mają być zawieszone na ścianie. Dla wielbicieli innowacyjnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – luksusowa ciemna konsola z dekoracyjnie frezowanymi nóżkami.

Warto pamiętać, że dobrze dostosowana szafka może być jedynym oraz całkowicie wystarczającym meblem do toalety. Dlatego jej dobry dobór jest naprawdę ważny oraz nie warto żałować na nią pieniędzy.
Szafki podumywalkowe oferują ogromną liczbę potrzebnych szuflad a także schowków, tak, by każda rzecz posiadała swoje miejsce. Dodatkowo mają piękne, modne wzornictwo a także ciekawe odcienie – w ofercie producentów wybór jest tak duży, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łaźnie. Zaletą tego elementu umeblowania jest fakt, że niejednokrotnie pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować pełnego zestawu mebli. To rozwiązanie idealne, szczególnie do łazienek o niewielkich przestrzeniach lub np. toalety dla gości. Przy doborze mebli do łazienki należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zwykle to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim umieszcza się mydelniczkę lub dozownik do mydła – nie robi się tego obok, więc wybierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą akcesoria dodatkowe. Gdy nasza toaleta jest ograniczona, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona również estetyczna oraz charakterem pasować do wyglądu naszej łazienki, lecz również funkcjonalna, a konkretnie rzecz mówiąc – pojemna. Dopasowując tego rodzaju szafki, należałoby zwrócić uwagę na surowiec, z którego są wykonane – winien być on bowiem niewrażliwy na wilgotność. Warto również zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Istotne będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie dominuje połysk, który zachwyca swym stylem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe przeważnie nie montuje się w nich szuflad, bowiem znajdowałyby się bardzo nisko, jednak są od tego wyjątki. Stosunkowo często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w wyższej części. To wygodne rozwiązanie, bowiem z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale stosunkowo głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto także zadbać o to, aby posiadała ona odpowiednią wnękę na stopy – nieustanne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza miłych wrażeń oraz po jakimś czasie może już być nieco irytujące. Szafka do łazienki ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, że wnętrze zyska na funkcjonalności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się wyjątkowo komfortowe. Najczęściej wybierany jest rodzaj z umywalką nasadzaną na szafkę. Producenci mebli i armatury często proponują gotowe zestawy. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją odpowiednio dopasować do umywalki. Dużo szersze pole manewru zapewnia umywalka nablatowa. Jeśli jest niewielka, szafka może być dłuższa i szersza. Wówczas obok umywalki można postawić podręczne kosmetyki lub szczotki do zębów. To również sposób na ciekawszą, bardziej skuteczną aranżację.

Nie przegap

One Thought to “Szafki podumywalkowe – czy to dobry pomysł?”

  1. Kazimierz

    Fajnie się czyta wasz blog.

Zostaw komentarz

2 × cztery =