Zlewozmywak stalowy – Poznaj jego wady i zalety!

zlew

Zlewozmywak jest jednym z ważniejszych elementów kuchennego wyposażenia. Nawet osoby, które na co dzień w celu umycia naczyń i sztućców korzystają ze zmywarki, nie wyobrażają sobie, by mogło nie być zlewu w kuchni. Wybór tych produktów jest ogromny. Podział zlewozmywaków dotyczy nie tylko materiału, z jakiego zostały wykonane, ale także i ilości komór. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć produkty, jakimi są zlewozmywaki stalowe, powiedzieć kilka słów o zaletach i wadach zlewozmywaków stalowych oraz w jakich aranżacjach najlepiej się sprawdzą – zapraszamy!

 

Zalety zlewozmywaków stalowych

Nawet w kuchniach, w których na co dzień korzysta się ze zmywaki zlewozmywak jest ważnym elementem wyposażenia. To bowiem w nim myje się, przygotowuje się produkty żywieniowe do dalszej obróbki czy spożycia.

Stalowe zlewozmywaki posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są to modele bardzo uniwersalne, biorąc pod uwagę ich estetykę. Pasują bowiem do wielu współczesnych aranżacji. Sprawdzą się w kuchniach nowoczesnych, ale także i loftowych czy klasycznych. Poza tym dużym atutem ich jest sama cena. Zlewy stalowe są znacznie tańsze od zlewozmywaków konglomeratowych czy granitowych.

Poza tym popularne zlewozmywaki stalowe są produktami niezwykle trwałymi oraz odpornymi na wiele negatywnych czynników. Stali nie straszna jest wysoka temperatura ani silne detergenty. Stalowe zlewy są także odporne na przebarwienia, np. sokiem z buraków, herbatą czy czerwonym winem.

zlew jednokomorowy stalowy

Wady zlewozmywaków stalowych

Zlewozmywaki stalowe są produktami, które posiadają wiele zalet, nie są jednak pozbawione wad. Pomimo tego, że do ich czyszczenia można używać nawet silnych detergentów, nie powinno używać się ostrych zmywaków, a także i proszków, które mogą zarysować powierzchnię zlewu.

Poza tym pomimo tego, że są to produkty wytrzymałe, stosunkowo łatwo można ich powierzchnię uszkodzić np. kuchennym, ostrym nożem. Poza tym na stalowej powierzchni zlewów widać też krople wody, które po wyschnięciu tworzą mało estetyczne plamy. Z tego względu zaleca się po każdorazowym skorzystaniu ze zlewu, wytrzeć jego powierzchnię do sucha.

Wybierając zlewozmywak ze stali zawsze warto jest wybierać spośród modeli pochodzących tylko od dobrych i sprawdzonych producentów. Jednymi z lepszych, po które sięgają zarówno klienci indywidualni, jak i projektanci wnętrz są zlewozmywaki stalowe Deante. Dobrymi opiniami cieszą się również zlewy stalowe Franke. Wymienieni producenci w swojej ofercie posiadają modele, które różnią się nie tylko ilością komór, ale także ogólnym designem czy kształtem produktów. Jednymi z popularniejszych są zlewozmywaki prostokątne i kwadratowe, chociaż szczególnie do małych kuchni wybierane są modele okrągłe.

Nie przegap